Sağlıklı Beslenme

 • Mutluluk Veren 8 Besin

  Yeni yıla sayılı günler kala vücudunuzu faydalı besinlerle şımartın. Yeni yılı daha zinde daha mutlu karşılayın. Mutluluk veren 8 besin vücut kimyasını değiştirerek kendinizi mutlu hissetmenizi sağlıyor. Deneyin, farkı hissedin…

  Devamı için tıklayın
 • Hastalıktan Uzak

  Hastalanmamak için çok uğraşıyoruz. Ama her şeye rağmen boğazdaki o kaşıntı hissi bir türlü gitmiyor değil mi? Peki, neyi yanlış yapıyor olabilirsiniz?

  Devamı için tıklayın
 • Sonbahar Aylarında Beslenme

  Memorial Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Diyetisyen Yeşim Çelik,“sonbahar aylarında beslenme; metabolizmayı sonbahar ve kış aylarına hazırlama” hakkında bilgi verdi.

  Devamı için tıklayın
 • Bahar Aylarında Yaşanan Değişimler

  Anadolu Sağlık Merkezi’nden Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Birsel Kavaklı, bahar aylarında görülen değişimler ile ilgili bilgi veriyor.

  Devamı için tıklayın
 • Ramazan ayında beslenme

  On bir ayın sultanı Ramazan ayında beslenme düzenimiz değişmekle birlikte kafamızda belirli soru işaretleri belirmektedir. "İftarda ve sahurda hangi besinleri tüketmeliyim?", "İftar sonrası mide ağrısı çekiyorum nasıl engelleyeceğim?", "Kilomu korumak için neler yapmalıyım?" gibi sorular sorarız.

  Devamı için tıklayın
 • Yaz Mevsimiyle Birlikte Arının!

  Parlayan güneş, rengarenk çiçekler, mis gibi yaz havası... Yenilenmek için arınmaya ne dersiniz? Çevreden ve yediklerimizden aldığımız toksinlerden kurtulmak için basit bir yöntem var: Detoks. Doğal detoks mekanizmaları her zaman tek başına yeterli olmadıkları için vücudun ufak desteklere ihtiyacı vardır. Biz de size arınmanız için sağlıklı içecek alternatifleri sunuyoruz. Sağlıklı ve bahar havası gibi bir yaşam için...

  Devamı için tıklayın
 • Yazın Temel Besini Meyve!

  Yazı: Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz

  Baharın gelmesiyle vücudun toksinlerden arınması, kış döneminde alınan kilolardan uzaklaşmak ve fazla yağ dokusundan arınmak için yaz meyveleri en değerli besinlerin başında yer alır.

  Devamı için tıklayın
 • Siz de mi Sebze Sevmeyenlerdensiniz?

  Yazı: Diyetisyen Gamze Şanlı

  Sebzeler, bir tabaktaki yemeği daha çekici hale getirmek için kullanılan garnitürlerden çok daha fazla değere sahiptir. Sebze tüketmiyorsanız, posa, antioksidan ve diğer fitokimyasalları vücudunuza almıyorsunuz demektir.

  Devamı için tıklayın
 • Yaz Sebzeleri

  Yazın gelmesiyle birlikte pazarlarda, marketlerde taze yaz sebzelerini görmeye başladık. Dalından yeni kopmuş taze sebzelerle çeşit çeşit yemekler hazırlamak büyük keyif. Yaz sebzelerinin sağlığa ne kadar faydalı olduğuna bir göz atın.

  Devamı için tıklayın
 • Doğanın Mucizesi: Otlar

  Akdeniz mutfağının temel taşlarından otlar, hem aş hem ilaç hem de mutfaklarımızın vazgeçilmez süsüdür. Sulu yemeği yapılabilir. Çiğ olarak salatalarda ya da yemeklere lezzet katmak için kullanılabilir. Otlardan lezzetli börekler, gözlemeler, tuzlu kurabiyeler hazırlanabilir. Bu lezzetli yeşillerin sağlığımıza birçok faydası bulunur.

  Devamı için tıklayın
 • Baharda Kilo Vermenin 9 Temel Kuralı

  Yaz mevsimine girmeden önce bahar ayları zayıflamak için en ideal zamandır. Eğer sen de zayıflamak istiyorsan son moda diyet çılgınlıklarını unut. Başarısı garanti olan ve yaşam boyu uygulayabileceğin stratejilerle istenmeyen kilolarından sonsuza kadar kurtul.

  Devamı için tıklayın
 • Bahar Ayında Sağlıklı Beslenme Önerileri

  Düşük kalorili yağsız yoğurt tüketin!
  Yağsız yoğurt kalsiyum, protein ve içerdiği probiyotikler ile sağlık açısından sayısız fayda sağlar. Yoğurt için öneriler:

  Devamı için tıklayın