Sofra Düzeni

 • Klasik Sofra Düzeni

  Çatalı nereye koyacaktım, peçete doğru yerde mi diye düşündüğümüz çok olur. Sofra düzeni oluştururken bazı kurallar vardır. Bunları bilirseniz sofranızı gönül rahatlığıyla hazırlayabilirsiniz.

  Devamı için tıklayın
 • Şöminenin başında...

  Şöminenin başında kocaman bir sofrada harika bir gece, belki tüm dilekleriniz bu yıl gerçekleşir. Önemli olan sevdiklerinizle mutlu zamanlar geçirmekse klasik bir sofra tercihiniz olacak.

  Devamı için tıklayın
 • Renkli bir yıl

  Yılbaşında sevdiklerinize, şanjanlı mor ve yeşil kumaşlar, renkli bardaklar ve şık sofra takımlarıyla unutamayacakları bir gece yaşatabilirsiniz.

  Devamı için tıklayın
 • Kırmızı beyaz bir yılbaşı

  Yılbaşını en güzel yansıtan renklerdir kırmızı ve beyaz… Kırmızının sıcaklığı beyazla buluştuğunda evde olmanın tadını daha iyi hissederiz. Yeni yılı kutlarken bembeyaz bir sofrayı kırmızı aksesuarlarla düşünün.

  Devamı için tıklayın
 • Siyahın Asaleti

  Sofranızda siyah ve ahşabın uyumunu yakalamak hoş olabilir. Sofrada genellikle hafif renkler tercih edilir fakat siz bir değişiklik yapıp siyahın asaletini sofranıza taşımayı deneyebilirsiniz. Güzel bir başlangıç tabağı, cam bardaklarda reçeller, küçük tencere şeklinde çorba kaseleri ve ahşap kenarlı deri sandalyeler sofranıza şıklık getirecek.

  Devamı için tıklayın
 • Bayrama Hazırlık

  Bembeyaz bir masa örtüsü serilmiş masanın ortasında, kenarları işli bir ayna düşünün. Bu aynanın üzerinde şamdanlar ve bembeyaz çiçekler… Beyaz yemek takımları ve kırmızı bardaklarla hazırlanmış bu sofra bayramın geldiğini müjdeliyor.

  Devamı için tıklayın
 • Geleneksel Bir Sofra

  Gümüş yaprak işlemeli bir masa örtüsü, porselen takımlar, cam bardaklar, gümüş şamdanlarla geleneksel bir iftar sofrası hazırlayabilirsiniz.

  Devamı için tıklayın
 • Kalabalık ve Renkli İftar Sofraları

  Ailenizle birlikte keyifli vakit geçireceğiniz kalabalık ve renkli iftar sofraları kurmak hiç zor değil. Geleneksel ve modern çizgileri bir araya getirmek hoş bir fikir olabilir.

  Devamı için tıklayın
 • Keyifli Bir Akşamüstü

  Hafif bir serinlikte bahçede yudumlanan beş çayı ve birbirinden leziz ikramlıklar… Komşularınızla oturacağınız masaya çiçek başka bir hava katacak.

  Devamı için tıklayın
 • Yaza Yakışan Ramazan Sofraları

  Bu yıl Ramazan ayı yaz mevsiminin son günlerine rastlıyor. İftar sofranızı evinizin balkonunda veya terasında kurabilir. Misafirlerinize sade ve şık hazırlanmış bir masada lezzetli iftar yemekleri sunabilirsiniz.

  Devamı için tıklayın
 • Tatilde Sofra Keyfi

  Aileyi ve sevdiklerinizi bir araya getirmenin en özel yeri sofralar, yaz aylarıyla beraber bahçelere, balkonlara ve teraslara taşınır. Yeşilin ve mavinin birleştiği bir köşe de bulabilirsek, değmeyin keyfimize...

  Devamı için tıklayın
 • Yaz Sofraları

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sofralar bahçelere taşındı. Rahatça bulabileceğiniz aksesuarlarla hazırlayacağınız sofralar, lezzetli yemeklerinizi şık sunumlarla detaylandırmanızı sağlayacak. Sıcak yaz günlerinde çiçeklerle bezeli, yalın ve denizi çağrıştıran sofraların yanında diğer şık alternatiflere de bir göz atın.

  Devamı için tıklayın
 • Açık Havada Yemek Keyfi

  Işığın gücünü her zamankinden daha çok hissettirdiği bahar ve yaz aylarında beyaz renge ve cam malzemeye öncelik verebiliriz. Masanızda camı en klasik hali ile kullanabileceğiniz gibi, modern tasarımlarla oluşturulmuş koleksiyonlara da yer verebilirsiniz.

  Devamı için tıklayın
 • Soframızın Çiçekleri

  Çiçekler masanızı süsleyecek harika aksesuarlar… Mevsimin en taze çiçekleriyle süslenmiş masanızın üzerinde bir buket konuklarınızı da etkileyecektir. Masa düzenlemesinde seçilen çiçekler ve renkler çok önemli bir yer tutar. Fotoğraflardaki çiçek tercihleri çok neşeli ve vurgulayıcı renklerden yapılmış.

  Devamı için tıklayın
 • Kumaş Peçete Unutuldu Mu?

  Eskiden genç kızlar dantelli örtüler, işlenmiş peçeteler gibi çeyizlerini sandıklarda saklarlarmış. Kumaş masa örtülerini tamamlayan küçük peçeteler de göz nuru ile işlenirmiş. Gelen misafire bir şeyler ikram edilmeden önce muhakkak bir adet kumaş peçete verilirmiş.

  Devamı için tıklayın
 • Çay Saati Keyfi

  Pek çok kültürde 5 çayı sofra kültüründe önemli bir yer tutar. Özellikle de yaz aylarında öğle yemeği ile akşam yemeği arasında uzun bir boşluk bu saatlerde acıkmamıza yol açar. Sağlıklı beslenmenin unsurlarından biri olan ara öğün belki de en lezzetli hale bu saatte bürünür.

  Devamı için tıklayın