Bizim Mutfak

En Sevilen Lezzetler Aradığınız Kolaylıkta

En Sevilen Lezzetler Aradığınız Kolaylıkta

Bizim Mutfak Çıtır Pane Harcı ve Bizim Mutfak Köfte Harcı’yla en sevilen lezzetleri kolaylıkla sofranıza taşıyabilirsiniz.

TAVUĞUN EN LEZZETLİ HALİ: ÇITIR TAVUK BURGER

Evde yaptığını tavuk burger, dışarıda yediğiniz gibi olmuyorsa henüz Bizim Mutfak Çıtır Pane Harcı’nı denemediniz demektir. Hem çocukları sevindirecek hem de sizi yormayacak Çıtır Tavuk Burger tarifimizi hemen deneyin.

 MALZEMELER

Panesi için:

Kızartmak için:

Diğer malzemeler:

 HAZIRLANIŞI

Tavuk göğsünü yıkayıp birkaç parçaya ayırın ve sarımsakla birlikte robottan geçirin. Uygun bir kaba alarak tuz ve baharatlarını ekleyip iyice yoğurun. Daha sonra bu harçtan ekmeklerin boyutunda olacak şekilde tavuk köfteler hazırlayıp 5-6 dakika dinlendirin.

Domates ve soğanları halka şeklinde dilimleyin. Diğer yanda Bizim Mutfak Çıtır Pane Harcı’nı bir tabağa alın. Yumurtaları ayrı bir kapta çatalla çırpın. 

Unu da bir başka kaba alarak hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz tavuk köfteleri ilk önce una, daha sonra yumurtaya ve en son Bizim Mutfak Çıtır Pane Harcı’na bulayıp kızartın. 

Hamburger ekmeklerini ikiye kesin ve iç yüzeylerini bir tavada hafif kızartın. İç yüzeylerine bir miktar ketçap ve mayonez sürün. 

Hamburger köftesini yerleştirin. Diğer garnitür malzemelerini de sırasıyla üst üste yerleştirip servis yapın.

PRATİKLİĞİNİN SIRRI BİZİM MUTFAK’TA SAKLI: KADINBUDU KÖFTE

İpuçlarını annelerimizden öğrendiğimiz leziz Kadınbudu Köfte tarifinize pratiklik katmak için tek ihtiyacınız Bizim Mutfak Köfte Harcı! 

Köftesi için:

Köfteleri bulamak için:

Kızartmak için:

HAZIRLANIŞI

Kıymayı ikiye bölün ve bir bölümünü yoğurma kabına alın. Diğer kıymayı ise yanmaz tavaya 2-3 kaşık su ile birlikte koyup kavurun. Kıymayı ateşten alıp soğumaya bırakın. Diğer yanda pirinci, hafif diri kalacak şekilde haşlayıp süzün. 

Yoğurma kabına soğumuş kıymayı ve haşlanmış pirinci de ekleyin. Ardından Bizim Mutfak Köfte Harcı’nı ve yumurtayı ilave edip yoğurun. Üzerini örterek 2 saat kadar kendini çekmesi ve dinlenmesi için buzdolabında bekletin. 

Köfte hamurundan yumurta büyüklüğünde parçalar alarak iri oval şeklini verin. Unu ve galeta ununu derin bir kapta karıştırın. Yumurtaları bir kapta çırpın. Sıvı yağı derin bir tavada kızdırın. 

Köfteleri önce un ve galeta unlu karışıma, ardından çırpılmış yumurtaya bulayarak kızgın yağda altın sarısı olana kadar kızartın. Sıcak veya ılık servis edin.